Media o Beesfund

  Rok 2022:

To nie młodzi rządzą w crowdfundingu

Patrząc na dane największych krajowych platform crowdfundingu udziałowego, widać skok zarówno liczby emisji, jak i inwestowanych kwot. Choć rynek się rozwija, to już rysują się pewne trendy.

Link do artykułu

Polski Kongres Klimatyczny

Panel dyskusyjny pod tytułem Zrównoważone finansowanie, bankowalność projektów solarnych i nowoczesne produkty finansowe, dotyczył takich aspektów jak finansowanie zielonych publicznych wydatków inwestycyjnych, nowe regulacje finansowe, fundusze unijne i rozwój rynku zielonych produktów finansowych jak również nowe narzędzia.

Link do artykułu

  Rok 2021:

Rok 2021 może być rekordowy pod względem liczby kampanii crowdfundingowych w Polsce

Prawie 292 mln zł pozyskały spółki w Polsce dzięki finansowaniu społecznościowemu, a najwyższa zebrana kwota to ponad 4,5 mln zł. (..) „Crowdfunding udziałowy 3.0” – pierwsze opracowanie, które tak kompleksowo opisuje rozwój tego rynku w ostatnich latach.

Link do artykułu

Is equity crowdfunding about to take off in eastern Europe?

New EU-wide regulations going into effect in November could spur on the growth of equity crowdfunding across the region, benefiting startups and investors alike. Unlike in other parts of the world, equity crowdfunding is yet to take off in eastern Europe, in part because of a lack of regulations to support the growth of the sector.

Link do artykułu

Gwiazdy inwestują online. Moda na crowdfunding nabiera rozpędu

Popularny aktor Maciej Zakościelny w ramach kampanii crowdfundingowej kupuje udziały jednego ze startupów. Czy celebryci rozkręcą w Polsce modę na finansowanie innowacyjnych firm w sieci?

Link do artykułu

Prosta spółka akcyjna rewolucją?

Od 1 lipca, kiedy to można zarejestrować prostą spółkę akcyjną, pojawiło się ponad 40 tego typu firm – wynika z danych Krajowego Rejestru Przedsiębiorców. Oznacza to porażkę nowego rozwiązania czy może powolny start?

Link do artykułu

Ryzykowne inwestycje z potencjałem. Potrzebny refleks

Coraz więcej spółek szuka finansowania na platformach crowdfundingowych. Przybywa inwestorów, którzy potrafią wykupić akcje w kilkadziesiąt minut.

Link do artykułu

Polski crowdfunding udziałowy i jego ocena w 2021 roku

Niezależnie czy już inwestujesz, czy dopiero się do tego przygotowujesz, prawie na pewno obiły Ci się o uszy sformułowania „crowdfunding” i „crowdfunding udziałowy”. Zostały one spopularyzowane w ostatnich 5 latach i są szczególne modne wśród młodych inwestorów z pokolenia millenialsów i pokolenia Z.

Link do artykułu

Rozmowy o przyszłości: Arkadiusz Regiec - Czy crowdfunding udziałowy to dobra inwestycja?

W udzielanych wywiadach często tłumaczy, że crowdfunding podobny jest w mechanizmie działania do roju pszczół („bee” po angielsku: pszczoła). Pojedynczy owad niewiele zdziała i dopiero praca wykonana przez pełen ul pozwala wyprodukować słoik miodu.

Link do artykułu

Crowdfunding się zmienia. "Rewolucja. Można zebrać nawet 5 mln euro"

Kolejną zmianą jest to, że regulator europejski wprowadza miejsce, gdzie będzie można tymi akcjami handlować. To nie jest giełda, ale Kowalski będzie mógł sprzedać akcje Nowakowi (..)

Link do artykułu

Arkadiusz Regiec o tym, jak przygotować się na kolejną falę kryzysu

Rada Unii Europejskiej m.in. radykalnie podwyższyła dotychczasowy limit dla emisji tego typu z 1 mln euro do 5 mln euro (wyższe emisje podlegają pod MiFID), zniosła konieczność notyfikowania zbiórki osobno w każdym kraju Wspólnoty i przyjęła jednolite zasady ochrony inwestorów.

Link do artykułu

Polska platforma crowdfundingu udziałowego notuje rekord

Od początku 2020 siedem spółek dołączyło do "Klubu miliona", czyli pozyskało w ramach zbiórki ponad milion złotych. (..) w pierwszym półroczu 2020 zarejestrowało się na niej 21,8 tys. użytkowników, a w sumie jest ich prawie 54 tysiące.

Link do artykułu

Na akcje w zbiórce zapiszesz się cyfrowo

Analizę zmian, które weszły wraz z tarczą 2.0, zleciliśmy trzem niezależnym prawnikom. Opinie jednoznacznie wskazywały, że w momencie dodania do art. 437 k.s.h. konieczności wykorzystania ePUAP-u lub podpisu kwalifikowanego, artykuł 6 z ustawy o ofertach publicznych

Link do artykułu

KNF na temat crowdfundingu. Nadzór opublikował nowe stanowisko

(..) napisał na swoim profilu na Twitterze, że stanowisko nadzoru jasno mówi, co wolno a czego nie wolno operatorom platform. – Wyznacza standardy, które pomagają rynkowi kapitałowemu i walczą z patologiami

Link do artykułu

Beesfund planuje 60 emisji w 2020 roku

(..) w Wielkiej Brytanii dwie największe platformy equity crowdfundingu odpowiadają za finansowanie ponad 20% wszystkich innowacyjnych spółek otwierających się w UK. W Polsce nadal raczkujemy, chociaż wzrosty są rzeczywiście gwałtowne.

Link do artykułu

Temat Okładkowy, Robię efektowny drybling. Wywiad z Arkadiuszem Regiecem

Mam niedosyt, bo chciałbym, żebyśmy pomogli zebrać pieniądze dla kilkuset firm. Ciągle uważamy, że to jest kropla w morzu możliwości.

Link do artykułu

Video: Kazimierz Krupa, były naczelny Forbsa przepytuje prezesa Beesfund

Banki są konieczne i potrzebne, ale nie możemy pozwolić, żeby obywatele byli uzależnieni od państwa.

Link do artykułu

Video: Kilka lat temu odrzucił Sławomira. "Jakaś chała"

Jak wygląda selekcja emitentów crowdfundingu udziałowego? Ilu z nich ma szansę rozwinąć swoje firmy dzięki indywidualnym inwestorom?

Link do artykułu

Historyczny wynik polskiego crowdfundingu udziałowego. Pomogła zbiórka Wisły Kraków

Za pośrednictwem polskiej platformy crowdfundingu udziałowego Beesfund udało się zebrać ponad 30 mln zł od momentu jej uruchomienia. Co ciekawe, sporą część tej kwoty, bo 14,5 mln zł emitenci zebrali w pierwszej połowie 2019 r.

Link do artykułu

Beesfund płynie po złote runo

Platforma alternatywnego obrotu, crowdfunding nieruchomości, ekspansja zagraniczna — Beesfund kreśli plan rozwoju. Wesprą go byli zarządzający BRE Ubezpieczenia, HBO Polska i GPW

Link do artykułu

Crowdfunding wkrótce wystrzeli

Choć rynek pozyskiwania przez internet kapitału na rozwój biznesu wciąż w Polsce raczkuje, to widać już oznaki przyszłego boomu.

Link do artykułu

Crowdfunding dla ludzi z pomysłem, ale bez pieniędzy

O inwestowaniu w startupy opowiada Bartosz Filip Malinowski, autor pierwszej polskiej książki o crowdfundingu udziałowym

Link do artykułu

Najciekawsze polskie start-upy zaprezentują się na Polish Tech Day w londyńskim Google

Już jutro w siedzibie Google w Londynie odbędzie się największa zagraniczna konferencja promująca polskie innowacje i technologie – Polish Tech Day. Jej nieodłączną częścią jest konkurs Pitch to London, w którym wezmą udział najbardziej obiecujące polskie start-upy.

Link do artykułu

MSP zyskały kolejne źródło finansowania

Wyższy limit ofert publicznych bez obowiązku prospektowego otwiera małym firmom nowe możliwości pozyskania pieniędzy na rozwój

Link do artykułu

Od 21 kwietnia oferty do miliona euro bez prospektu

Ministerstwo Finansów zdecydowało się na podwyższenie progu, od którego powstaje tzw. obowiązek prospektowy. Wielu spółkom ułatwi to start na rynku NewConnect.

Link do artykułu

Bez prospektu oferty do 1 miliona euro

W lipcu wchodzą w życie przepisy, które zwiększają maksymalny limit publicznych ofert niewymagających przygotowania prospektu ani memorandum, z obecnych 100 tys. EUR do 1 mln EUR.

Link do artykułu

Miliardy złotych dla najmniejszych firm. Na rynku pojawi się konkurencja dla GPW

Polska stoi u progu rewolucji na rynku kapitałowym. Najmniejsze przedsiębiorstwa w ciągu 10 lat zbiorą w sieci nawet 5 mld zł. Wszystko dzięki unijnym przepisom.

Link do artykułu

Limit 1 mln euro dla oferty publicznej będzie wielkim lewarem dla crowdfundingu

Crowdfunding udziałowy to istotny element startupowego ekosystemu. Już teraz jest atrakcyjnym sposobem na szybkie pozyskanie kapitału, po który sięga coraz więcej innowacyjnych spółek technologicznych, mówi w rozmowie z ISBtech Arkadiusz Regiec, prezes Beesfund.

Link do artykułu

Fundusze VC sięgają po crowdfunding

Finansowanie społecznościowe to coraz popularniejszy sposób na zdobywanie funduszy przez młode, innowacyjne firmy.

Link do artykułu

GAZETA BANKOWA: Inwestorzy z sieci

Crowdfunding jako dziecko internetu szybko się zmienia, tak jak sam internet. Niedawno na topie było finansowanie ciekawych, czasem szalonych projektów, teraz popularne jest inwestowanie w rokujące biznesy i udział w przyszłych zyskach – pisze Longina Grzegórska-Szpyt w „Gazecie Bankowej”.

Link do artykułu

Gdzie szukać pieniędzy dla firmy? Dotacja, crowdfunding, kredyt

Z małą firmą jest jak z rodziną - z roku na rok wydatków jest coraz więcej, podobnie jak planów na przyszłość. Jak w małej firmie znaleźć pieniądze na rozwój, podwyżki dla nas samych i pracowników jak i realizację nowych, czasem innowacyjnych pomysłów? Jest na to kilka sposobów.

Link do artykułu

KNF straszy tokenami. Więcej możemy wygrać na ucywilizowaniu tego rynku

Apeluję, żeby KNF jak najszybciej utworzył grupę roboczą do spraw Initial Coin Offerings - pisze w komentarzu do dzisiejszego raportu komisji Arkadiusz Regiec z Beesfund. Jego zdaniem Polska ma szansę stać się globalnym liderem na błyskawicznie rosnącym rynku.

Link do artykułu

Regiec: Jesteśmy w dobrze rozpędzonym pociągu

Jest dobra koniunktura dla rozwoju, dla poszukiwania finansowania i ta koniunktura będzie trwała najprawdopodobniej w przyszłym roku, czyli jesteśmy w dobrze rozpędzonym pociągu - powiedział podczas VI Kongresu CFO Spółek Giełdowych SEG Arkadiusz Regiec, prezes Beesfund.

Link do artykułu

Rynek start-upowy - Wywiad z Arkadiuszem Regiecem

Gościem Michała Niewiadomskiego w studiu Rzeczpospolitej był Arkadiusz Regiec, Beesfund.

Link do artykułu

W polskim ekosystemie startupowym brakuje "mądrego kapitału"

W polskim ekosystemie startupowym brakuje tzw. smart money. Ale też rodzimy rynek startupów profesjonalizuje się. Z opublikowanego we wtorek przez Fundację Startup Poland raportu na temat polskiej branży startupowej można dowiedzieć się nie tylko o tym, co robią polskie startupy i jakie osiągają przychody, ale i jakie wyzwania stoją przed całym ekosystemem.

Link do artykułu

PROSTOzPARKIETU: Arkadiusz Regiec: W jakie startupy warto inwestować?

Gościem piątkowego programu „Prosto z parkietu” był Arkadiusz Regiec, założyciel Beesfund. Rozmawialiśmy o alternatywnych metodach finansowania młodych firm i ciekawych startupach.

Link do artykułu

Warszawska giełda otwiera się na startupy

Informacja na temat podpisania porozumienia pomiędzy GPW oraz Beesfund w sprawie uruchomienia akceleratora dla startupów.

Link do artykułu

Crowdfunding demokratyzuje kapitalizm

Crowdfunding umożliwia każdemu bycie inwestorem, angażuje kapitał społeczny, demokratyzuje kapitalizm. Jest najszybciej rosnącym dziś na świecie źródłem finansowania start-upów – mówi w rozmowie z Obserwatorem Arkadiusz Regiec, założyciel Beesfund, platformy crowdfundingu udziałowego.

Link do artykułu

Crowdfunding udziałowy czeka rewolucja

W tym roku więcej spółek dostanie wsparcie od internautów, niż zadebiutuje na NewConnect. Ma być jeszcze lepiej, m.in. dzięki zmianom w przepisach.

Link do artykułu

impact'16 fintech/insurtech: Arkadiusz Regiec, Beesfund SA, część 1

O cyfrowej rewolucji w branży finansowej, potrzebie zmiany postawy polskiego regulatora wobec innowacyjnych przedsięwzięć oraz o tym, skąd czerpać inspiracje w rozwoju fintechu Arkadiusz Regiec, Prezes Zarządu Beesfund SA.

Link do artykułu

Crowdfunding udziałowy: aby zostać inwestorem, wystarczy kilkaset złotych

Crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Na znaczeniu zyskuje crowdfunding udziałowy.

Link do artykułu

Beesfund – kapitał na rozwój biznesu od społeczności

Na polskim rynku funkcjonuje alternatywa dla małych i średnich przedsiębiorstw, które szukają wsparcia finansowego – Beesfund. To forma croundfundingu oparta na private equity, pozwalająca w krótkim czasie zebrać do 400 000 PLN na rozwój przedsiębiorstwa.

Link do artykułu

W sieci każdy to inwestor

Największy portal crowdfundingowy na świecie, amerykański Kickstarter, zebrał już 2,3 mld dol. od 11 mln osób na ponad 100 tys. projektów. W Polsce finansowanie społecznościowe dopiero raczkuje, ale też nie brakuje tam biznesowych marzycieli.

Link do artykułu

Crowdfunding nad Wisłą. Polak potrafi wspierać

Jeżeli kogoś męczą polityczne spory, toczone od 1989 r. lub żarty o rodakach, które ponoć opowiadają o nas za granicą, powinien wejść na któryś z polskich portali crowdfundingowych. Można tam zobaczyć lepszą stronę nas wszystkich – to, jak w kilkanaście dni kilkaset osób zrzuca się na projekt, którego autorem jest ktoś nieznajomy, wspiera artystę, który chce wydać płytę lub twórcę, który zaprojektował grę planszową.

Link do artykułu

Rewolucja społecznościowe w finansach – equity crowdfunding

Wywiad z prezesem zarządu Beesfund S.A., Arkadiuszem Regiecem o przyszłości Equity crowdfundingu i jego wpływie na rynek finansowy.

Link do artykułu

Sukces polskiej firmy. Akcje za bitcoiny

„Akcja crowdfundingowa zakończyła się ogromnym sukcesem. Polskiej firmie InPay S.A. udało się przekonać 181 inwestorów z całego świata do zakupu 5% akcji za sumę 200.000 złotych.” pisze portal money.pl odnosząć się do zakończenia naszej akcji.

Link do artykułu

Poland’s InPay Lets Crowdfunders Buy Equity With Bitcoin

Największy portal na świecie poświęcony kryptowalutom pisze o naszej akcji InPay S.A.

Link do artykułu

Projektodawcy Beesfund w TVN24

Kolejny telewizyjny reportaż o finansowaniu społecznościowym przygotowała redakcja TVN24. Widzowie mogli zapoznać się m.in. z wypowiedziami Karola Króla oraz poznać m.in. takiej projekty jak „Miła, padnij!”, „Nowa płyta Brendy Walsh” czy „Praska Biblioteka Sąsiedzka”. Materiał można obejrzeć na stronie TVN24.

Link do artykułu

Pierwszy magazyn z crowdfundingu?

O zamknięciu magazynu „Bluszcz” było ostatnio głośno w mediach. Na portalach społecznościowych powstała nawet grupa wspierająca pismo. Niestety „Bluszcza” nie udało się uratować. Redakcja jednak się nie poddaje. Założyła nowy magazyn „Park” – żeby go otworzyć potrzebuje miliona złotych. Liczy na pomoc wiernych czytelników (...) Jeżeli wszystko pójdzie według planu, będzie to precedensowa sytuacja w naszym kraju. Wszystko w rękach czytelników. My trzymamy mocno kciuki.- można przeczytać w portalu natemat.pl

Link do artykułu

W Polityce o finansowanie społecznościowym!

(...) nie ma przeszkód, żeby tysiące ludzi z pomysłem i setki tysięcy ludzi z pieniędzmi spotkały się także i w naszej sieci - twierdzi redaktor tygodnika "Polityka". W artykule wiele uwagi poświęcono crowdfundingowi o charakterze udziałowym oraz portal Beesfund.com. Polecamy!

Link do artykułu